post

Sprowadzanie auta z poza granic naszego kraju wciąż stanowi doskonałą alternatywę dla pojazdów krajowych, często wyniszczonych przez ciężkie warunki panujące na polskich drogach. Zakup auta niezależnie od rynku wiąże się jednak z kilkoma punktami na które warto zwrócić uwagę. Niełatwo bowiem odnaleźć egzemplarz w idealnym stanie technicznym który posłuży nam przez długie lata.

Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiednie przygotowanie się do procesu zakupowego. Warto przed wyjazdem przeglądnąć ogłoszenia oferowanych aut i wybrać najciekawsze z nich. Bezpośrednie jeżdżenie po komisach nie ma aktualnie większego sensu. Zanim udamy się do sprzedawcy powinniśmy także dokładnie wypytać o stan techniczny pojazdu w trakcie rozmowy telefonicznej. To na pewno oszczędzi nam ewentualną stratę czasu.

Pamiętajmy, żeby dokładnie skontrolować pojazd przez zakupem. Miejmy na uwadze to, że niska cena często świadczy o złym stanie technicznym pojazdu, a cena zadbanych egzemplarzy niejednokrotnie przewyższa cenę aut sprzedawanych w Polsce.