post

Dla naszego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa osób, które podróżują z nami, powinniśmy wykonać przegląd pojazdu zwłaszcza przed daleką podróżą. Zaletą takiego procesu jest fakt, że obok zwiększonego bezpieczeństwa, uda nam się odkryć usterki w fazie początkowej, dzięki czemu zaoszczędzimy pieniądze na ewentualnych naprawach.

Kluczowym elementem, które powinniśmy skontrolować w naszym samochodzie, są poziomy płynów eksploatacyjnych. Zaliczamy do nich płyn chłodniczy i hamulcowy. Upewnijmy się również, że posiadamy wymaganą ilość płynu do spryskiwaczy, ponieważ jazda z brudnymi szybami jest wyjątkowo niebezpieczna. W razie ewentualnych braków, uzupełnijmy ciecz do wartości bliskiej maksimum.

Innym bardzo istotnym elementem, który powinniśmy sprawdzić, jest stan naszych opon. Na większości stacji benzynowych mamy możliwość sprawdzenia ciśnienia w naszym ogumieniu. Odpowiednie ciśnienie gwarantuje bezpieczną jazdę i ogranicza możliwość niestabilnej jazdy.

Pamiętajmy również o takiej błahej rzeczy jak sprawdzenie poziomu oleju w silniku. Musimy robić to w momencie w którym silnik naszego pojazdu jest wyłączony i zimny. W przypadku dużych braków, sprawdźmy, czy miska olejowa pojazdu jest w dobrym stanie. Warto również wozić ze sobą odpowiedni olej wymagany przez producenta i w razie ubytków uzupełniać jego poziom.